Akrilik Cami Halısı

cami halısı, otel halısı, yurt halısı, pansiyon halısı, camii halısı fiyatları
Cami halısı fiyatları
12 Mayıs 2014
Cami Halılarını Sağlıklı Tutabilmek için Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor
25 Haziran 2015

Akrilik Cami Halısı

cami halısı, otel halısı, yurt halısı, pansiyon halısı, camii halısı

Çoğunlukla alacağımız halılar konusunda seçiciyizdir. Özellikle gelin ve damat düğünlerinden önce halı konusunda tercihlerini yaparlarken yıllar boyunca eskimeyecek, kaliteli ve modern halılarda karar kılarlar. Türkiye’nin kültürel miraslarından birisi olduğu için de halılar çok çeşitli biçimlerde üretilmekte, kültürel mirası yansıtacak semboller kullanılmaktadır. Bu sebep yüzünden kişiler halı siparişi vermek istedikleri zaman çok fazla alternatif bulamamaktan yakınmaktalar.

Özellikle camiler de müslümanlığı ilk zamanlarından beri dekorasyonuna önem verilen yerlerimizden birisidir. Vaktimizin büyük bir kısmını cami’de geçirdiğimizden ve kutsal ibadetlerimizi camilerimizde yaptığımızdan dolayı camilerimizin ferah, şık ve hijyenik olması en önemli unsurlarımızdandır. Bu yüzden cami halısı tercihlerimizde çok dikkatli olmalıyız. Çoğunlukla cami halısı tercihlerimizde yün cami halıları ilk seçeneğimiz falak akrilik cami halısı da yün cami halısı kadar hijyenik olabilmektedir.

Akrilik cami halısının görünüşü aynı yün cami halısını andırmaktadır. Bu sebepten dolayı kolayca yıkanabilen ve şeklini koruyabilme özelliğine sahip olan bu halılar, içerisinde istenmeyen bakteriler barındırmadığından dolayı da tercih sebebi olarak dikkat çekmektedir. Üzerine yapılan işlemelerde kullanılan boyaların ise gün ışığına dayanıklılığı oldukça yüksek seviyededir. Ayrıca akrilik cami halısı güve tutmayan ve küflenme gibi sorunlarla karşılaşmayan kimyasal yapısı sebebiyle de son derece dayanıklı ve kullanışlı halılar olarak dikkat çekmektedir.

Bizim tavsiyemiz ise cami halısı tercihi yaparken akrilik halıları da göz önünde bulundurmanız. Yün halıyı andıran yapısı ve bunlara ek olarak küflenmeye karşı dayanıklılığı gibi bir çok artısı mevcuttur.

Comments are closed.